Laager “Kaheksa ühe hoobiga”

Järgmine laager toimub 13.-16.juunil 2017. Lisainfo ja registreerumine septembris 2017.

1., 2 . ja 3. klassi õpilastel on kevad-, suve- ja sügisvaheaegadel võimalus osaleda lastelaagris “Kaheksa ühe hoobiga”. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

Laagriprojektis osalevad: Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, NUKU teater ja muuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiumuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum.

Vaata laagri toimumiskohtade kaarti SIIT

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. “Kaheksa ühe hoobiga” laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kaheksal korral.

 

PRAKTILINE INFO

Üks laagripäev kestab kuus tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50-10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga hiljemalt nädal enne laagri toimumist.

Laager lõpeb kell 16:00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.

Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse. Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.

Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12-13) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub 10-15 last.

TEGEVUSED MUUSEUMIDES:

Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime lähemalt mehaanilisi instrumente ja teeme kõik koos ühe loo väntorelile. Loomulikult saavad kõik lapsed ka ise väntorelit mängida.

Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avastame selle keskaegse maja põnevaid ja salajasi kohti, räägime keskaegsest kauplemisest, kaupadest ja kaupmeestest. Päeva lõpus toimub Suurgildi hoovis natuke närve kõditav tegevus.

Lastekirjanduse Keskuses loeme raamatuid, otsime „minakasid“ ning meisterdame mõned ka kohapeal.

Loodusmuuseumis sukeldume ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevase Läänemereni. Tutvustame rännaku jooksul nii Eesti alade liikumist kui ka siin elanud taimi ja loomi. Mängime ja meisterdame.

Tarbekunsti- ja disainimuuseumis uurime 7. Tallinna rakenduskunsti triennaali näitusel „Ajavahe“, kuidas erinevate maade kunstnikud on mõtestanud aega. Leida võib põnevaid teoseid ja lähenemisi, millest inspireerituna saame koos lõbusalt aega veeta.

NUKU muuseumis mängivad lapsed erinevat liiki teatrinukkudega. Koos lavastatakse lõbusaid nukuteatrietendusi.

Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel mängime detektiivimängu ning uurime meistrimärke ja vanu legende. Saame teada, mis on rippsilt, ametilaegas, meistriks löömine, kodanikuks saamine. Õpime tundma vanaaegseid ameteid, mängime pantomiimi ja valmistame endale hõbedase meistrimärgi.

Tervishoiumuuseumis toimub muuseumitund “Söö terviseks” koos mängude ja meisterdamisega ning muuseumiekskursioon.

 

Hind: 70 €. Soodushind ühe pere lastele 65€.
Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumites toimuvad tegevused ja materjalid, käibemaks ning lõunasöök.

Vanusegrupp
1., 2. ja 3. klassi õpilased.

Registreerumine SIIN

Lisainfo
Eesti Ajaloomuusuemi pedagoog
Anu Kohal
anu.kohal@ajaloomuuseum.ee

tel: 696 8634