Aitan lapsi kunsti juurde: muuseumitunnid

• Põhikooli I aste

Lõvijaht Nigulistes
Muuseumitunnis otsitakse Niguliste kunstiteostelt lõvisid. Lõbusa otsimismängu käigus tehakse tutvust Niguliste muuseumi tähtsamate kunstiteostega. Üheskoos uuritakse, milliseid tähendusi lõvid kannavad ja mis põhjusel on neid muuseumis nii rohkelt. Tunni lõpus joonistatakse või meisterdatakse lõvisid. (kestab u 1 tund).

• Põhikooli II ja III aste, muuseumitunnid kohandatavad vastavalt vanuseastmetele

Niguliste ABC
Programmis antakse ülevaade Niguliste kiriku ehitusloost ning tähtsamatest kunstiteostest. Tutvutakse nii Bernt Notke “Surmatantsu”, Niguliste muumia legendiga kui ka üldisemalt hoone põneva ajaloo ning arhitektuuriga. Sellele järgneb viktoriin, kus saab selgeks, kelle pilk on olnud Nigulistes ringi kõndides kõige teravam ja kõrv kõige tähelepanelikum. Parimale auhind. (kestab u 1 tund).

  • Erivajadustega õpilased

Käe jälg kivis
Intellektipuudega, nägemispuudega õpilastele

Muuseumitunnis on õpilastel võimalik „näha“ kätega mõningaid Niguliste muuseumi kunstiteoseid: hauakivid, püha Cristophoruse skulptuur. Huvi võivad pakkuda ka sajandite vanused uksed ja kiviseinad. Tund lõppeb loomingulise ülesandega.

Lõvijaht Nigulistes
Intellektipuudega õpilastele

Muuseumitunnis otsitakse Niguliste kunstiteostelt lõvisid. Lõbusa otsimismängu käigus tehakse tutvust Niguliste muuseumi tähtsamate kunstiteostega. Üheskoos uuritakse, milliseid tähendusi lõvid kannavad ja mis põhjusel on neid muuseumis nii rohkelt. Tunni lõpus joonistatakse või meisterdatakse lõvisid.

Inglid Niguliste kunstiteostel
Intellektipuudega õpilastele

Muuseumitunnis räägitakse inglitest. Kes on ingel ja millistena me tänapäeval ingleid ette kujutame? Koos tunnijuhiga vaadeldakse, kuidas ingleid vanemas kunstis kujutati ja milliseid tähendusi eri kujutusviisid kandsid. Lõpetuseks joonistatakse oma kaitseingel või jõulukaart.

PROGRAMMIDE KESTUS ON 60–90 MINUTIT.

Programmi kohta saab lähemalt lugeda siit.