Tööprotsess pildis

Kuuldavasti räägib üks pilt rohkem kui kui tuhat sõna, niisiis pildistasime üles meie  konserveerimismeetodi erinevad etapid. Kasutame puhastusmeetodit, ingliskeelse nimetusega tissue gel composite method, mille väljatöötamise kohta saab lähemalt lugeda siit G.R. Fife A package deal Meetodi peamine eesmärk on vähendada lahusti imbumist süviti maali struktuuri, et selle paisutav ja lahustav toime piirduks lakikihiga maali pinnal ja ei mõjutaks niivõrd teose sügavamaid kihte.

tööprotsess 0-1

Geeli kujul lahusti kantakse sobivasse suurusesse lõigatud lapile, misjärel asetatakse lapike maali pinnale

tööprotsess 2-3

Lapp kaetakse kilega, et vältida lahusti aurustumist, kontrollitakse, et see oleks korralikult maali pinnaga kontaktis ja jäetakse üheks minutiks oma mõju avaldama.

tööprotsess 4-5

Peale üheminutilist kontaktaega eemaldatakse kile ja lapile asetatakse teine, hea imavusega ja veidi suuremate mõõtmetega lapp. Parajal määral survet avaldades surutase nüüdseks geelis lahustunud lakk imava lapi sisse.

Tööprotsess 6-7

Lahustunud lakikiht ja geel eemalduvad koos lappidega. Vähesed geelijäänused saab kätte kuiva või kergelt lahustis immutatud, poolkuiva vatitampooniga.

 

Kui olime jõudnud puhastamisega lõpusirgele, valmis tööprotsessist ka väike filmilõik:

Maali puhastamise lõppfaasi filmimine