Jõuluperioodi muuseumitunnid

Kõikidele vanuseastmetele

Inglid Niguliste kunstiteostel

Muuseumitunni eesmärk on lisaks õppimisele tekitada pühadeootuse ja jõulumeeleolu.

Räägitakse, kes on ingel ja sellest, kuidas me neid ette kujutame. Niguliste muuseumi vana kunsti ekspositsioonist võib leida väga erinevaid ingleid. Koos tunnijuhiga vaadeldakse, kuidas ingleid kujutati ja milliseid tähendusi eri kujutusviisid kandsid. Lõpetuseks luuakse oma kaitseingel.
Märksõnad: otsimismäng, kaitseingel, inglite kujutamine kunstis

Püha Nikolause legendid

Muuseumitunni eesmärk on õpilastele tutvustada püha Nikolause legende ja uurida välja, kuidas on see pühak seotud jõuluvanaga ning millised on püha Nikolause ja jõuluvana sarnasused ja erinevused. Näiteks on Niguliste muuseumis asuval Rode altaril näha tuntud legend, kuidas püha Nikolaus annetab kolmele vaesele tütarlapsele kullakotikesed. Äkki sai just sealt alguse jõulude ajal kinkide tegemise komme?
Märksõnad: püha Nikolause legendid, Hermen Rode altariretaabel, heategevus ja heateod, jõulukaart või püha Nikolause kullakotike

Miks me peame jõule ja tähistame lihavõtteid?
Näitusel „Viis unustatud maali“ (15. september 2017 – 29. aprill 2018)

Jõulud ja lihavõtted kuuluvad meie kõige tähtsamate pühade hulka. Mõlemad on seotud Jeesus Kristuse eluga – esimene selle alguse, teine lõpuga. Niguliste muuseumis on mitu kunstiteost, mis jutustavad tuntud lugusid ja legende Jeesusest ning tema elust. Üheskoos teostega tutvudes saame näiteks vastuseid küsimustele, mis õieti juhtus pühal õhtusöömaajal ja miks me siiani peame jõule ja tähistame lihavõtteid.
Märksõnad: Maarja kuulutus, Jeesuse sünd, Jeesuse ristilöömine ja ülestõusmine, püha õhtusöömaaeg
Muuseumitundide kestus 60 minutit

Muuseumitundide kestus 60 minutit

Õpetajate jõulupidu

Ka sel aastal püstitatakse Niguliste muuseumis koostöös interjööridisainifirmaga Shishi uhke jõulukuusk. Toimuvad pidulikud kontserdid  ja advendiüritused. Ootame 10–50-liikmelisi gruppe pidama oma jõulupidu meie juures! Pakett sisaldab ekskursiooni muuseumis, kingitust ja lõuna- või õhtusööki. Võimalik tellida nii eesti, inglise kui vene keeles.