Jõuluteemalised muuseumitunnid koolidele ja lasteaedadele

Püha Nikolause legendid

Muuseumitunni eesmärk on tutvustada püha Nikolause legende ja uurida välja, kuidas on see pühak seotud jõuluvanaga ning millised on püha Nikolause ja jõuluvana sarnasused või erinevused. Niguliste kiriku peaaltarit kaunistanud Lübeckis, Hermen Rode töökojas valminud kappaltaril on tuntud legend, kuidas püha Nikolaus annetab kolmele vaesele tütarlapsele kullakotikesed. Kas just sealt sai alguse jõulude ajal kinkide tegemise tava?

 

 Inglid Niguliste kunstiteostel

Muuseumitunnis räägitakse inglitest. Kes on ingel ja millisena me tänapäeval ingleid ette kujutame? Koos tunnijuhiga vaadeldakse, kuidas on ingleid kujutatud vanemas kunstis ja milliseid tähendusi eri kujutusviisid kandsid. Lõpetuseks joonistatakse oma kaitseingel või jõulukaart.

 

 

 

Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna

Muuseumitunnis saavad lapsed teada, kes on neitsi Maarja ja miks teda nii tihti kunstis näeme. Uurime üheskoos, kuidas on läbi ajaloo Maarjat kunstis kujutatud, mõtiskleme perekonna tähenduse üle, joonistame keskaegsete teoste eeskujul oma sugupuu ja meisterdame endale neitsi Maarja sümboli – kauni lille.

Muuseumitund kaasneb näitusega “Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna”.

Muuseumitundide kestus on 60 minutit.