Otsi...

Lastelaager

Niguliste muuseum korraldab igal aastal mitmed lahedaid lastelaagreid. Linnalaagis „Kaheksa ühe hoobiga” saab osa mitmete vanalinnas asuvate muuseumide ja keskuste põnevatest tegevustest. Niguliste muuseumi ja Tallinna Linnamuuseumi laagris „Öö muumiaga” saab osa Tallinna saladustest ning öö saab veeta muuseumis.

Öö muumiaga

Niguliste muuseumi ja Tallinna Linnamuuseumi ühises öölaagris avastatakse Niguliste muuseumi salakäike ja teisi vanalinna varjatud saladusi ning tutvutakse kaupmehe majaga Tallinna Linnamuuseumis keldrist pööninguni.

Lastelaager „Öö muumiaga” toimub 12.–13. augustil 2020 kell 17.00–09.00. Laagrisse ootame osalema 9–12-aastaseid lapsi.

NB! Kohad on täitunud

Miks öölaager?
Tallinna vanalinn varjab palju põnevaid lugusid. Siin on kurat pulmi pidanud, hertsogi muumia ringi kõndinud ja mitmed armastajad pimeduse varjus kohtunud. Need ja teisedki lood on aga nii põnevad, et neid saab jutustada ainult öösel.

Kas hirmus ei ole?
Pisut ikka, sest öölaager lüüakse üles Niguliste hauakambris. Ent kõik ju teavad, et ööle järgneb alati hommik.

Hind: Laagri tasu on 55 eurot lapse kohta (muuseumipiletid, programm, õhtu- ja hommikusöök).

NB! Kohtade arv on piiratud.
Kaasa võtta magamiskott, magamisalus, padi, magamisriided, isiklikud hügieenitarbed ja taskulamp.

Kontakt

 

Kaheksa ühe hoobiga

Lastelaager „Kaheksa ühe hoobiga” kutsub 1.–3. klassi lapsi põnevale otsimismängule Tallinna vanalinna muuseumides.

Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes. Igas muuseumis on lastel otsimist ja avastamist ning kes teab, mida toredat nad laagri lõpuks leiavad.

Laagrid toimuvad:

20.–23. oktoober 2020
20.–23. aprill 2021
15.–18. juuni 2021

Registreeri laps laagrisse

Muuseumide ühises laagriprojektis osalevad:

Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, NUKU teater ja muuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Niguliste muuseum

Praktiline info:

 • Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
 • Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
 • Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
 • Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.
 • Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

Tegevused:

 • Igas muuseumis õpime midagi uut läbi liikumis-, otsimis- ja mõistatusmängude või meisterdamise. Põnevat tegutsemist jagub igale maitsele!
 • Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime vanu pille ja katsume mõnest pillist ka ise hääle kätte saada.
 • Eesti Ajaloomuuseumi keskaegses Suurgildi hoones otsime salajasi laekaid ja lahendame põnevaid ülesandeid.
 • Eesti Lastekirjanduse Keskuses kehastume kirjanikuks ja raamatukunstnikuks ja loeme põnevusjutte.
 • Eesti Loodusmuuseumis tutvume loomade pereeluga, uurime loomade-lindude mune, poegi ja pesi.
 • Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avastame näitusi, hakkame ise kunstnikuks ja katsetame savivoolimist.
 • NUKU muuseumis ärkavad meie asjad ellu ja hakkavad lavaelu elama – olgu selleks siis king, sall, kott või kampsun. Proovime, mis häälega asjad räägivad, mida nad mõtlevad ja mida koos teha oskavad.
 • Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel tutvume vanade tuntud legendidega, hertsogi muumia ja teiste põnevate tegelastega ning ronime salakäikudes.
 • Eesti Tervishoiu Muuseumis teeme tutvust näitusega „Avameelselt sinu kehastˮ. Uurime toidupüramiidi ja otsime vastust küsimusele, miks öeldakse mõne toidu kohta rämpstoit.

Hind: Neli päeva kestva laagri tasu on 85 €, soodushind ühe pere lastele 80 € / laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks.

Sihtrühm: laager sobib 1., 2. ja 3. klassi õpilasele.

Registreerida on võimalik, kuni kohti jätkub.

Kontakt