Lastelaagrid

Registreerimine on lõppenud. Laagrikohad on komplekteeritud.


Järgmised laagrid toimuvad 11.–14. juunil ja  22.–25. oktoobril 2019.

1.–3. klassi õpilastel on kevad-, suve- ja sügisvaheaegadel võimalus osaleda lastelaagris “Kaheksa ühe hoobiga”. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

Laagriprojektis osalevad:

Eesti Ajaloomuuseum
Eesti Lastekirjanduse Keskus
Eesti Loodusmuuseum
NUKU teater ja muuseum
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Eesti Tervishoiu Muuseum
Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum

Vaata laagri toimumiskohtade kaarti SIIT

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. “Kaheksa ühe hoobiga” laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kümnel korral.

PRAKTILINE INFO

Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.

Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.

Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse. Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.

Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

TEGEVUSED MUUSEUMIDES:

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis tegeleme seekord rohkem teatriga: räägime teatrijutte ja mängime teatrimänge,  proovime selga kostüüme ja teeme täitsa oma teatrietenduse.

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avastame selle keskaegse maja põnevaid ja salajasi kohti, räägime keskaegsest kauplemisest, kaupadest ja kaupmeestest. Kõige lõpuks teeme ühe otsimismängu.

Eesti Lastekirjanduse Keskuses kehastume kirjanikuks ja raamatukunstnikuks, meisterdame ahvitrumme ja loeme põnevusjutte.

Eesti Loodusmuuseumis tutvume näitusel „Isad ja pojad“ loomade pereeluga ning saame teada, kas ja kui palju loomaisad oma järglastega tegelevad. Uurime veel loomade-lindude mune, poegi ja pesi. Mängime liikumis- ja mõistatamismänge ning valmistame ise omale ühe magusa looma.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis külastame keraamikanäitust “Klassikud. Anu Rank-Soans” ja avastame tarbekunsti püsinäitust „Kogutud teosed“, kus näeme laia valikut keraamika- ja portselani, naha-, tekstiili-, klaasi-, ehte- ja metallikogust. Mängime otsimismängu, katsetame saviga ja kehastume ise kunstnikeks.

NUKU muuseumis avastame imetabast teatrimaailma. Õpime tundma lavaruumi ja fantaasiamaailma loomist lavale. Tutvume lavaplaanide ja makettidega. Iga osaleja saab koju kaasa enda tehtud tikutoosisuuruse maailma.

Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel tutvume vanade tuntud legendidega, hertsogi muumia ja teiste põnevate tegelastega. Valmistame maske ja lõpetuseks üllatus!

Tervishoiumuuseumis teeme tutvust põneva püsinäitusega „Avameelselt Sinu kehast“. Saame tuttavaks klaasnaise, kaasaegsete muumiate ning suhkru põneva maailmaga! Arutleme teemal “terves kehas terve vaim” – mida näitab toidupüramiid ja miks öeldakse mõne toidu kohta rämpstoit? Joonistame ja mängime.

Hind: Neli päeva kestva laagri hind on 70 €, soodushind ühe pere lastele 65 € / laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks.

Vanusegrupp:
1., 2. ja 3. klassi õpilased.

Lisainfo:
Maria Maasik, maria@tervishoiumuuseum.ee, tel 641 1730Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumi ja Linnamuuseumi ühine öölaagerÖö muumiaga

Uus laager lastele vanuses 9–12 toimub 13.–14. juuni ja hind 54 € lapse kohta.

Mis juhtub Niguliste muuseumi öölaagris? Avastatakse Niguliste muuseumi salakäike, Kiek in de Köki ja teisi vanalinna varjatud saladusi.

Miks öölaager?  Tallinna vanalinn varjab palju põnevaid lugusid. Siin on kurat pulmi pidanud, hertsogi muumia ringi kõndinud ja mitmed armastajad pimeduse varjus kohtunud. Need ja teisedki lood on aga nii põnevad, et neid saab jutustada ainult öösel.

Kas hirmus ei ole? Pisut ikka, sest öölaager lüüakse üles Niguliste hauakambris. Ent kõik ju teavad, et ööle järgneb alati hommik.

Ootame osalema 912aastaseid lapsi. Laagri tasu 54 eurot (muuseumipiletid, programm, õhtu- ja hommikusöök).

NB! Kohtade arv on piiratud.

Kaasa võtta magamiskott, magamisalus, padi, magamisriided, isiklikud hügieenitarbed ja taskulamp

Lisainfo ja registreerimine: Niguliste muuseumi assistent Angela Paulus angela.paulus@ekm.ee või 5343 1052