Ekskursioonid

Niguliste muuseum pakub oma külastajale üldekskursioone, mis tutvustavad meie väljapanekut ning Niguliste kiriku ajalugu. Soovijad saavad tellida ka temaatilisi ekskursioone ning eraldi ekskursiooni Hõbedakambrisse.

Ekskursioone on võimalik tellida eesti keeles. Ekskursioonid toimuvad ainult ettetellimisel (vähemalt nädal enne ekskursiooni toimumist). Soovitav grupi suurus on kuni 35 inimest.

Ekskursioone saab tellida tellimisvormi abil või kirjutades aadressil niguliste@ekm.ee

Reisifirmadele:
Giidide nimekiri, kellel on lubatud viia läbi ekskursioone võõrkeeles Niguliste muuseumis, asub SIIN

Ekskursiooni hind

eesti keeles 45 €

NB! Ekskursiooni hinnale lisandub muuseumi piletitasu (v.a õpilaste ja pensionäride soodusekskursioon).

Võõrkeelseid ekskursioone võivad läbi viia ainult Niguliste giidieksami sooritanud isikud. Niguliste giidilitsentse omavad giidid teevad ekskursioone erinevates keeltes (inglise, vene, soome, saksa, hollandi, norra, taani, rootsi, itaalia, hispaania, prantsuse).

Tähtpäevalised ekskursioonid

Niguliste kiriku peaaltari retaabel on täielikult avatud vaid kolmel päeval aastas – nigulapäevadel (9. mai ja 6. detsember) ja kõigi pühakute päeval (1. november). Niguliste kiriku peaaltarile tellitud kappaltar on üks uhkemaid ja paremini säilinud Põhja-Saksa altariretaableid kogu Euroopas. Mõõtmetelt kuulub see 15. sajandi hansalinnade suurimate hulka. Kappaltar valmis aastatel 1478–1481 Lübeckis meister Hermen Rode töökojas.

Nigulapäevade ekskursioonidel keskendutakse kappaltari põhjalikumale tutvustamisele ja pööratakse tähelepanu ka Niguliste kiriku nimipühakule – Püha Nikolausele Myrast.

Pühakutepäeva ekskursioon keskendub kappaltari täisavatud seisule, kus on kujutatud enam kui 30 olulist ristiusu pühakut. Räägitakse pühakukultuse ajaloost ja selle levikust ja tähtsusest keskajal.

NB! Kui muuseumi lahtiolekuaegade tõttu ei kattu kuupäevad kalendri tähtpäevadega, siis toimuvad ekskursioonid sellele tähtpäevale järgneval esimesel muuseumi lahtiolekupäeval.

Kui soovite mõnel neist päevadest muuseumit külastada, siis palun broneerige grupi külastus varakult ette.

NiMu kaardid

NiMu kaardid ehk Niguliste muuseumi kaardid on loodud selleks, et külastajatel oleks võimalus mängulisemalt kunstiteostega tutvuda. Läbi ülesannete lahendamise saavad mängijad Niguliste ekspositsiooni kohta teadmisi, mida niisama ringi jalutades ehk ei märka ega oskaks küsidagi.

Kaarte võib lahendada üksinda, kuid mitmekesi on kindlasti põnevam!