Muuseum puudutab

Aastaringne

„Tal on head mõtted,” ütles tüdruk, puudutades ilusate selgete näojoonte ja õrnalt küljele kallutatud peaga naise skulptuuri. Tüdruku sõrmed liikusid üle kuju huulte ja ta naeratas. Mõlemal oli hea olla, nii naisel kui ka pimedal tüdrukul.

/osaleja kogemus muuseumiprogrammist „Käekõne”/

Kunstimuuseumi viis filiaali on kõik ühel meelel, et külastajal peab muuseumis hea ja turvaline olema. Meie soov on see, et muuseum puudutaks kõiki vaatajaid, olenemata inimese erivajadusest. Kunstimuuseumi haridusprogrammides saavad osaleda liikumis-, nägemis-, kuulmis-, intellekti- ja liitpuudega lapsed, noored ja täiskasvanud. Kunst muudab nägijaks, kunst aitab kõneleda ning puudutab meid kõiki.

Lõvijaht Nigulistes
Muuseumitunnis otsitakse Niguliste kunstiteostelt lõvisid. Lõbusa otsimismängu käigus tehakse tutvust Niguliste muuseumi tähtsamate kunstiteostega. Üheskoos uuritakse, milliseid tähendusi lõvid kannavad ja mis põhjusel on neid muuseumis nii rohkelt. Tunni lõpus joonistatakse või meisterdatakse lõvisid. Programmi saab tellida kogu õppeaasta vältel.

Inglid Niguliste kunstiteostel
Muuseumitunnis räägitakse inglistest. Kes on ingel ja millistena me tänapäeval ingleid ette kujutame? Koos tunnijuhiga vaadeldakse, kuidas ingleid vanemas kunstis kujutati ja milliseid tähendusi eri kujutusviisid kandsid. Lõpetuseks joonistatakse oma kaitseingel või jõulukaart.

Käe jälg kivis
Niguliste muuseumis. Intellektipuudega lastele ja täiskasvanutele, nägemispuudega lastele
Eesmärk: kompimismeele abil tutvuda mitmete Niguliste muuseumi kunstiteostega
Õpilane saab „näha“ erinevaid keskaegseid kunstiteoseid, lüüa kirikukella ja tajuda ruumi akustikat. Oma kätega uuritakse hauaplaate ja püha Cristophoruse skulptuuri ning nikerdustega puust uksi, mis on tehtud sajandeid tagasi.
Märksõnad: Cristophoruse legend, erinevad materjalid, puit, kivi, kirikukellad, hauaplaadid