fbpx

Otsing

Niguliste muuseumi klaaslift ja taevakorrus

Taevale lähemal! Niguliste muuseumi klaaslift ja uus taevakorrus ajaloolises kirikutornis avatakse 2023. aasta alguses. Läbi kolme korruse kulgev lift viib taevakorrusele, kust avaneb ainulaadne vaade vanalinnale, Tallinna lahele ja nelja ilmakaarde.

Mahukate ehitustööde käigus valmivad lift ja taevakorrus on Eestis erilised ja ainulaadsed. Liftiga saavad torni tippu sõita kõik soovijad, kaasa arvatud erivajadustega inimesed, samas võib torni arhitektuuri ja detailide rahulikumaks avastamiseks korruste vahel liikuda ka taastatud tornitrepist.

Ehitustööd toovad uusi tuuli ka Niguliste püsiväljapanekusse. Uuendusena avatakse Väikese kabeli teisel korrusel uus näitusepind ehk teise korruse galerii. Ajaloolistest koguduserõdudest inspireeritud galerii loob muuseumisse lisavõimalusi: kabeli korrustel eksponeeritakse Eesti Kunstimuuseumi keskaegsete puuskulptuuride kogu.

Niguliste muuseumi taasavamisega kaasneb mitmekülgne loenguprogramm, mis tutvustab Tallinna linnavaadete, tornide, kirikukellade ja Niguliste muuseumi teoste ajalugu. Teiste seas astuvad vestlusõhtutel üles Harju tänava Kirjanike majas elavad autorid. Kord nädalas toimuvad Niguliste salakäikude ekskursioonid, mis viivad tavakülastajatele peidetud paikadesse. Salakäikude ekskursioonid hakkavad tänu põhjalikele muudatustele kulgema ka tornitreppidel. Uuenevad ka Niguliste muuseumi haridusprogrammid kõigile kooliastmetele.