Tagasi kalendrisse

Eriekskursioon. Tallinna „Surmatants“

Eriekskursioon. Tallinna „Surmatants“

Aeg: 23.08.18  18:00–19:00
Asukoht: Niguliste muuseum, Antoniuse kabel
Hind: 6/5€

Tallinna “Surmatantsu” maali uus väljapanek avaneb külastajatele alates 22. augustist. Avamisnädala eriekskursioonid toimuvad neljapäeval, 23. augustil ja reedel, 24. augustil algusega kell 18.00. Niguliste muuseum on neil kahel päeval avatud kuni kell 19.00.
Ekskursioone viivad läbi Merike Kurisoo (Niguliste muuseumi kuraator-programmijuht) ja Tarmo Saaret (Niguliste muuseumi direktor).

Nigulistes asuv “Surmatantsu” maal on kõige tuntum ja hinnalisem keskaegne kunstiteos Eestis. Tallinna “Surmatantsust” on alles vaid seitsme ja poole meetri pikkune algustükk, mis kujutab kolmeteist figuuri. Maal võis algselt olla 30 meetrine ning seal võis olla kujutatud kuni 50 figuuri. Figuuride all on tekstilint, kuhu on maalitud alamsaksakeelne värssides dialoog Surma ja kujutatud tegelaste vahel. Surmatantsu on Niguliste kirikus esmakordselt mainitud 1603. aastal. See telliti tõenäoliselt 15. sajandi lõpul Antoniuse kabelisse. Maal on omistatud hiliskeskaegse Põhja-Euroopa ühele kuulsamale kunstnikule Bernt Notkele