Tagasi kalendrisse

Isadepäeva lauamängupäev

Isadepäeva lauamängupäev

Aeg: 11.11.12  13:00–17:00
Asukoht: Niguliste muuseum

Isadepäeval, 11. novembril algusega kell 13 toimub Niguliste muuseumis mängupäev, kus luuletaja ja mängumeister Asko Künnap tutvustab „Surmatantsu” lauamängu. Seejärel on kõigil soovijail harukordne võimalus mängida Bernt Notke „Surmatantsu” maalist inspireeritud lauamängu teose ees Antoniuse kabelis. Väiksemate muuseumikülalistega meisterdavad ja joonistavad muuseumi haridustöö kuraatorid (eesti ja vene keeles). Mängupäeva lõpetab kell 16.00 algav orelipooltund.

Bernt Notke kuulus „Surmatantsu” maal on aluseks mängumeistrite Asko Künnapi ja Priit Isoki „Danse Macabre” lauamängule. Surmatantsu mängus mängivad tantsijate hingede eest kaks mängijat, kes kehastuvad Jumalaks ja Kuradiks. Rollid määratakse mündiviskega. Mõlema eesmärk on saada endale nii palju Tantsijate hingi kui võimalik. Mida tähtsam tegelane, seda rohkem tema hinge eest punkte saab. Hingede võitmiseks asetavad Jumal ja Kurat kordamööda panuseid, piiluvad üksteise panuseid või Salatantsijate kaarte ning üritavad üksteisele kõikvõimalikul viisil vingerpussi mängida. Mängu lõpul vaadatakse Tantsijate hinged üle, loetakse punktid kokku ja kuulutatakse võitjaks mängija, kes suutis rohkem punkte korjata.

Kõigil külastajatel on võimalus vaadata ka hingedepäeval avatud näitust „Ars moriendi. Suremise kunst” ning avastada väljapaneku raames avatud põnevaid müürikäike. Ühes käigus on sisse seatud väike kinoruum, kus saab vaadata näituse temaatikaga seotud filmikollaaži Eesti ajaloolistest mängufilmidest.

Lauamängupäeval on oodatud kõik suured ja väikesed!

Osalemine sooduspiletiga.

Täiskasvanud 2 €, õpilased ja pensionärid 1,20 €, koolieelikud tasuta!