Tagasi kalendrisse

István Baráth (trompet) ja Kadri Ploompuu (orel)

István Baráth (trompet) ja Kadri Ploompuu (orel)

Aeg: 16.12.18  17:00–18:30
Asukoht: Niguliste muuseum
Hind: Piletid müügil Piletilevis, Piletimaailmas ja tund enne algust kohapeal

Kontserdikava „Pühalik trompet“ tutvustab 20. sajandi muusikat trompetile ja orelile. Kavas: J. Langlais, N. Hakim, J. Alain, P. Eben

 

István Baráth alustas trompetimänguga 6- aastaselt. 2001. aastal asus ta õppima Muusikakeskkooli Pécsis Ungaris. Seal veedetud 4 aasta jooksul võitis István kaks korda Ungari Rahvusliku Trompetikonkursi ning saavutas auhinnalise koha Concertino Praga Muusikakonkursil. Järgnesid ülikooliõpingud Grazis, Austrias professor Uwe Kölleri (German Brass) juures, kus István sai palju orkestrimängu ning vaskpilli- kammermuusika- alaseid kogemusi, nt mängides soolokornetit Austrian Brass Bandis. Oma magistriõpinguid jätkas István Nürnbergis professor Christoph Brauni juhendamisel. 2011. aastal asus ta tööle Rahvusooper Estonia orkestrisse ning lõpetas oma magistriõppe Tallinnas. Samal aastal asus István tööle Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris. István on mänginud mitmete orkestrite koosseisus nagu Nürnbergi Filharmooniaorkester, Nürnbergi Sümooniaorkester, Regensburgi Filharmooniaorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester ning esinenud solistina mitmete orkestrite ees Austrias, Šveitsis, Ungaris, Ukrainas, Tšehhi Vabariigis.

Kadri Ploompuu on Tallinna Toomkiriku organist alates 1990. aastast ning arendanud kiriku muusikaelu enam kui 27 aasta jooksul. Ta on andnud toomkirikus sadu soolo- ja  kammermuusika kontserte ning on tööülesannete tõttu ka kiriku kontserdielu produtsendi rollis. Tema korraldusel toimuvad toomkirikus igal laupäeva keskpäeval orelipooltunnid (alates 1991) samuti suvised kesknädala orelikontserdid (alates  2007) ning muud muusikalised sündmused. Interpreet on alates 1985. aastast esinenud soolokontsertidega kõikjal Eestis ja välismaal (Taanis, Rootsis, Saksamaal, Suurbritannias, Venemaal), osa võtnud Tallinna ja Pärnu orelifestivalidest ja Visby orelinädalast ning teinud koostööd väga paljude interpreetidega.

 

Piletid müügil Piletilevis, Piletimaailmas ja tund enne algust kohapeal.
Korraldaja: Eesti Interpreetide Liit Vaata lisa: www.interpreet.ee