Otsi...
Püsinäitusel

Kunsti kevadesse: muuseumitunnid

Niguliste muuseum
Hind osalejale
4,5 €
Laste ja noorte festival „Avatud mänguväljad“. Foto: Yulia Bogacheva.
empty-image
Püsinäitusel

Kunsti kevadesse: muuseumitunnid

Niguliste muuseum
Hind osalejale
4,5 €
Gümnaasium
I kooliaste
II kooliaste
III kooliaste
Lasteaed
Muuseumitund

Niguliste muuseum avab külastajatele uksed 19. mail ning avamise järgselt on muuseumisse oodatud ka laste- ja õpilasgrupid. Muuseumitunnid elavdavad koduõppe rutiini ja muuseumikülastus annab põhjuse veel enne õppeaasta lõppu klassi või rühmaga kokku saada, et koos üks mänguline ja huvitav hommikupoolik või pärastlõuna veeta. 

Selleks, et muuseumikülastus oleks kooskõlas eriolukorra järgsete nõuetega oleme kohandanud muuseumitundide ülesehitust, kasutusele võtnud mitmed abinõud ja uuendanud külastustingimusi. Sel kevadel saame teile pakkuda järgmisi muuseumitunde: 

Lõvijaht
Lasteaiale ja põhikooli I astmele  

Muuseumitunnis otsitakse Niguliste muuseumi kunstiteostelt lõvisid. Lõbusa otsimismängu käigus tehakse tutvust muuseumi tähtsamate kunstiteostega. Üheskoos uuritakse, milliseid tähendusi lõvid kannavad ja mis põhjusel on neid muuseumis nii rohkelt. Originaaltunni kirjeldus siin.

Märksõnad: keskaegne kunst, arhitektuur, kirikukunst, lõvid, sümbolid 

Niguliste ABC
Põhikooli II ja III astmele, gümnaasiumile  

Tunnis antakse ülevaade Niguliste kiriku ehitusloost ja muuseumi tähtsamatest kunstiteostest. Seega sobib programm eriti neile, kes varem muuseumi külastanud ei ole. Niguliste ehituslugu on Tallinna ajaloos võtmelise tähtsusega, eksponeeritud on maailmakuulsad Bernt Notke „Surmatants“ ja Hermen Rode altariretaabel. Muuseumitunnis lõimuvad kunstiõpetuse, ajaloo, kunstiajaloo, ühiskonnaõpetuse ja arhitektuuriõppe õpiväljundid. Originaaltunni kirjeldus siin.

Märksõnad: keskaegne kunst, arhitektuur, kirikukunst, Bernt Notke, Hermen Rode, Tallinna ajalugu 

Tundide tellimine:

Ole kursis meie suvesündmustega!

Liitu uudiskirjaga siin!