Tagasi kalendrisse

Raamat “Asjade võim” ja kuraatorituur

Raamat “Asjade võim” ja kuraatorituur

Aeg: 20.07.19  15:00–16:00
Asukoht: Niguliste muuseum
Hind: Sissepääs muuseumipiletiga

Näituse „Asjade võim” fookuses on mitmed hiliskeskaegsed ja varauusaegsed teosed Niguliste muuseumist, nagu Lübecki meistri Bernt Notke suurteos „Surmatants” või Brugge Lucia legendi meistri loodud Maarja altari retaabel Suurgildile ja Mustpeade vennaskonnale. Kõrvutades kunstiteoseid esemetega Tallinna Linnamuuseumi ja Eesti Ajaloomuuseumi kogust, luuakse kõnekas dialoog maalitud ja kehastunud asjade maailma vahel.

Kuraatorituur tutvustab Niguliste muuseumi kunstiteostel kujutatud luksuslikku esemelist kultuuri. Lisaks saab samal päeval soetada raamatut “Asjade võim” soodushinnaga (12 €). Raamatus on kaastööd Dortmundi Ülikooli professorilt dr. Barbara Welzelilt, Dortmundi Ülikooli õppejõult dr. Niklas Gliesmannilt, Islami Kunstimuuseumi tekstiilikonservaatorilt Annette Beselinilt.

Raamatut toetas: Böckler-Mare-Balticum-Stiftung

Näitust tutvustab kuraator ja kunstiajaloolane Kerttu Palginõmm, kes on raamatu “Asjade võim” koostaja ja tekstide autor.  Kuraatorituur kestab tund aega, pärast seda on võimalik jääda kuulama orelipooltundi.