Tagasi kalendrisse

Risto Joost (kontratenor), Villu Vihermäe (viola da gamba), Kristo Käeo (teorb ja barokk-kitarr), Ene Salumäe (orel)

Risto Joost (kontratenor), Villu Vihermäe (viola da gamba), Kristo Käeo (teorb ja barokk-kitarr), Ene Salumäe (orel)

Aeg: 24.01.19  19:00–20:30
Asukoht: Niguliste muuseum
Hind: Piletid müügil Piletilevis, Piletimaailmas ja tund enne algust kohapeal.
  1. aasta V Jorma Panula nimelise dirigentide konkursi ning 2015. aastal Nikolai Malko nime kandval Kopenhaageni rahvusvahelise konkursi laureaat Risto Joost on tunnustatud dirigent nii ooperi- kui kontserdilavadel. Risto Joosti repertuaar ulatub barokist kaasaegsete heliloojate teosteni. 2009. aasta sügisest on ta Rahvusooper Estonia koosseisuline dirigent, alates hooajast 2012/2013 Tallinna Kammerorkestri peadirigent, hooajast 2015/16 MDR raadiokoori kunstiline juht ning 2016. aasta kevadest Tallinna Filharmoonia ning Birgitta Festivali kunstiline juht.

Villu Vihermäe on esinenud solisti ja kammermuusikuna Baltimaades, Saksamaal, Austrias, Itaalias, Inglismaal ja Soomes. Ta on töötanud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ja Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris. Aastatel 2012–2017 töötas ta Tallinna Kammerorkestris ning alates hooajas 2017/2018 hooajast kuulub taas ERSO koosseisu. Lisaks klassikalisele tšellole mängib ta alates 2004. aastast ka barokktšellot ning kuulub mitmetesse barokkansamblitesse, sh Corelli Consort, Corelli Barokkorkester ja ansambel Floridante. 2015. aastast õpib ta Markus Kuikka juhendamisel viola da gambat ning kuulub alates aastast 2016 ansamblisse Väike rinG.

 

Kitarrist Kristo Käol on ilmunud mitu huvitavat albumit, muu hulgas üle maailma raadiotesse jõudnud sooloplaat “The Dance Album” ja “Live at Cafe Sadhu”. Käo pole mitte ainult suurepärane instrumentalist, vaid ka pedagoog ja uurija, näiteks on ta uurinud e-õpet muusikahariduses. Käesoleval kontserdil musitseerib Käo aga lautode perekonda kuuluval instrumendil teorb.

 

Armastatud organist Ene Salumäe on tuntud nii solisti kui ka kammermuusikuna, kes esineb regulaarselt kodu- ja välismaal. Salumäe on olnud pikalt mitmete Eesti ja Soome koguduste organist-koorijuht ning oreli- ja kirikumuusika õppejõud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ja EELK Usuteaduse Instituudis. Ta on olnud ka mitmete kontserdisarjade kunstiline juht.

 

Piletid müügil Piletilevis, Piletimaailmas ja tund enne algust kohapeal.
Korraldaja: Eesti Interpreetide Liit Vaata lisa: www.interpreet.ee