Tagasi kalendrisse

Vanamuusikaansambel Rondellus „Michel Sittow ja tema kaasaegsed. Õukonnamuusikat 15.–16. sajandini“

Vanamuusikaansambel Rondellus „Michel Sittow ja tema kaasaegsed. Õukonnamuusikat 15.–16. sajandini“

Aeg: 12.07.18  19:00–20:00
Asukoht: Niguliste muuseum
Hind: Sissepääs muuseumipiletiga

Esitusele tuleb muusika, mis pärineb õukondadest, kus Michel Sittow teenis. Muusikapaladega vahelduvad väikesed loengud õukonnapidustustest eesti ja inglise keeles.

Sittowi patroonideks olid hispaania, inglise ja Madalmaade valitsejad, kelle pärandi hulka kuulub mahukaid muusikakäsikirju. Kontserdil tulevad ettekandele teosed Hispaania valitsejate Isabeli ja Fernando aegsest mahukast kogumikust „Cancionero Musical de Palacio“ (CMP, MS II-1335), mis asub Madridi Kuningliku Palee Raamatukogus. Samuti esitab Rondellus muusikat „Kuningas Henry VIII lauluraamatust“ (MS 31922). Manuskriptis on 109 pala, millest 33 autoriks on nimetatud kuningat ennast. Ühtlasi kantakse ette teoseid Michel Sittowi patrooni Austria Margarete muusikakäsikirjadest, mis praegu asuvad Belgia Kuninglikus Raamatukogus (MS 9085, MS 222 ja MS 11239). Esimene neist on tantsuõpetus, milles on 58 tantsu koreograafia kirjeldused koos muusikaga. Kahes ülejäänud kaunilt illumineeritud manuskriptis on kokku 82 laulu. Kontserdisarjaga kaasneb samanimeline ja sisuline CD-plaat.

Vanamuusikaansambel Rondelluse kontserdisari Niguliste muuseumis on osa publikuprogrammist, mis saadab Kumu näitust „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades“ (08.06.–16.09.2018).

Tere tulemast kontserdile!

Rondelluse koosseis:
Maria Staak – laul
Johanna Maria Jaama – fiidel
Johannes Christopher Staak – laul, plokkflöödid, torupill
Sander Pehk – laul
Robert Staak – lauto, löökpillid

Miniloengud: Kerttu Palginõmm

Kontsertid 4. juulil, 12. juulil, 16. augustil, 14. septemberil kell 19.00

Lisainfo: kerttu.palginomm@ekm.ee
robert@rondellus.ee

Üritust toetab Eesti Kultuurkapital