fbpx

Otsing

Jõulud Nigulistes

Jõulud Nigulistes

Tallinna vanalinna südames asuv Niguliste muuseum kutsub juba seitsmendat korda osa saama muinasjutulisest jõuluajast ja vaatama imelist jõulukuuske.

Jõulud Nigulistes on saanud pikisilmi oodatud traditsiooniks ja talvise pühaderingi alguseks muuseumis. Advendiaja tähistamiseks ehib sisekujundusettevõte Shishi taas muuseumi jõulukuuse, kuid sel aastal on jõuluootuses Niguliste teistsugune. Märtsis taasavatud Niguliste muuseum seob keskaja tänapäevaga – esmakordselt on külastajatele avatud kirikutorn, mille klaaslift viib taevakorrusele, kust avaneb imeline vaade jõulusäras Tallinna vanalinnale.

Jõuluaeg kestab Niguliste muuseumis 3. detsembrist 2023 kuni 7. jaanuarini 2024 ning muuseum ootab kõiki külalisi osa saama publikuprogrammist ja jõuluüritustest.

Sel aastal on jõuluaja peategelane Niguliste kiriku peaaltari retaabel, mis on loodud Lübecki meistri Hermen Rode töökojas 1481. aastal ja jutustab meile püha Nikolause loo. Ootame külastajaid osalema eriekskursioonidel, mis on pühendatud sellele erilisele keskaegsele teosele. Kahel korral toimuv jõuluekskursioon (4. ja 21. detsembril) on mõeldud üksikkülastajatele, peredele ja väiksematele sõpruskondadele ning leiab aset õhtusel ajal, mil muuseum on tavakülastajatele suletud.

Muuseumi traditsiooniline jõuluehete valmistamise töötuba toimub teisel advendil, 10. detsembril.

Niguliste traditsiooniliste orelipooltundide kõrval rõõmustame jõuluajal kõiki orelikontsertidega. Neljal advendinädalavahetusel (3., 10., 17. ja 23. detsembril) kõlab Niguliste muuseumis terve päeva orelimuusika tuntud organistide Tiit Kiige ja Andres Uibo esituses.

Ootame teid imelisest jõuluajast osa saama!

Jõulud Nigulistes aastal 2023