fbpx

Otsing

Jõulud Nigulistes

Niguliste kirik on pühendatud pühale Nikolausele – laste kaitsepühakule ja jõuluvana algkujule. Juba keskajal kujunes detsembrikuisest nigulapäevast traditsiooniline lastele kingituste jagamise päev. Siiani toob mitmel pool maailmas jõuluajal kinke piiskopimantlis Nikolaus. Niguliste kiriku uhkel kappaltaril, mis on valminud Lübecki meistri Hermen Rode töökojas 15. sajandi lõpul, näeme lugusid armastatud pühaku elust.

Jõulud Nigulistes on saanud ilusaks traditsiooniks ja talvise pühaderingi alguseks muuseumis. Jõuluaega alustame traditsioonilise Niguliste jõulukuuse avamisega koostöös dekoratsioonifirmaga Shishi. Pidulikkust ja pühademeeleolu loob väärikas keskaegne kirikuhoone uhkete kunstiteostega.

Esimesel korral, 2016. aasta jõuludeks üles seatud kuuse ehted said inspiratsiooni Niguliste muuseumi püsinäituse kuulsaimast teosest, Bernt Notke maalist „Surmatants“. 2017. aastal üllatas Shishi aga hoopis helgema teemaga: hõbedaselt särav ja armsate ehetega jõulupuu lähtus viktoriaanlikest jõulutraditsioonidest. 2018. aastal, kui tähistasime Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, küütles ka jõulukuusk senisest veelgi pidulikumas juubeliehtes. 2019. aastal oli Niguliste kuuse teemaks värvikirev paradiis. 2020. aastal oli Niguliste kuuse teemaks looduslähedus ja keskkonnasäästlikkus ja 2021. aastal värviküllus.