Jõulud Nigulistes

Tallinna vanalinna südames asuv Eesti Kunstimuuseumi filiaal Niguliste muuseum kutsub osa saama muinasjutulisest jõuluajast.

Jõulud Nigulistes on saanud ilusaks traditsiooniks ja talvise pühaderingi alguseks muuseumis. Jõuluaega alustame Niguliste jõulukuuse avamisega pühapäeval, 24. novembril. Dekoratsioonifirma Shishi loodud jõulupuu on Nigulistes juba neljandat aastat. Taaskord on jõulukuuse teema kõigile üllatuseks. Jõuluaeg ja -kuusk on Nigulistes 24. novembrist 2019 kuni 9. jaanuarini 2020.

Niguliste muuseum ootab kõiki külalisi osa saama publikuprogrammidest ja jõuluüritustest.  Jõulud on Kristuse sünni tähistamise aeg. Niguliste muuseumis on avatud näitus “Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna”, mis on pühendatud Jumalaemale ning esitleb kõige haruldasemaid ja vanimaid teda kujutavaid kunstiteoseid ning esemeid Eesti ja Läti kogudest. Jõuluaegsed publikuprogrammid on sel korral pühendatud neitsi Maarjale.

Ootame külastajaid osalema õhtustel eriekskursioonidel „Neitsi Maarja. Ühe naise lugu läbi meistriteoste”. Viiel korral toimuv eriekskursioon on mõeldud üksikkülastajatele, peredele ja väiksematele sõpruskondadele ning toimub ajal, mil muuseum on tavakülastajatele suletud.

Esimest adventi tähistame 1. detsembril orelimuusikaga. Kahel detsembrikuu laupäeval toimub jõuluehete töötuba koos kunstnik Mae Kiviloga.

Niguliste muuseum kutsub kooli- ja lasteaialapsi osalema meie traditsioonilistes jõuluteemalistes muuseumitundides „Püha Nikolause legendid” ja „Inglid Niguliste kunstiteostel” ning neitsi Maarjale pühendatud näituse haridusprogrammides.

Jõuluajal rõõmustame kõiki Niguliste traditsiooniliste orelimuusika pooltundide ja kontsertidega. Jaanuari alguses toimub Tallinnas taas kord Bachi-nimeline muusikafestival.

Ootame teid jõulurõõmust osa saama!

Niguliste jõulukuuse avamine koostöös Shishiga

Niguliste jõulukuusk koostöös dekoratsioonifirmaga Shishi

Eriekskursioon “Neitsi Maarja. Ühe naise lugu läbi meistriteoste”

Jõuluteemalised muuseumitunnid koolidele ja lasteaedadele

Jõuluehete töötuba koos teatrikunstnik Mae Kivilooga

Bachfest 2020
IX Tallinna Bachi muusika festival 01.01–07.01.2020
Osalemine kontserdipiletiga