Jõulud Nigulistes

Tallinna vanalinna südames asuv Eesti Kunstimuuseumi filiaal Niguliste muuseum kutsub osa saama muinasjutulisest jõuluajast.

Pidulikkust ja pühademeeleolu loob väärikas keskaegne kirikuhoone uhkete kunstiteostega. Niguliste kirik on pühendatud pühale Nikolausele – laste kaitsepühakule ja jõuluvana algkujule. Juba keskajal kujunes detsembrikuisest nigulapäevast traditsiooniline lastele kingituste jagamise päev. Siiani toob mitmel pool jõuluajal kinke piiskopimantlis Nikolaus. Niguliste kiriku uhkel kappaltaril, mis on valminud Lübecki meistri Hermen Rode töökojas 15. sajandi lõpul, näeme lugusid armastatud pühaku elust.

Niguliste muuseum üllatab taas kõiki külalisi Tallinna ühe kõige uhkema jõulupuuga. Koostöös dekoratsioonifirmaga Shishi avatakse pühapäeval, 26. novembril uhke jõulukuusk, mida kaunistab Shishi üllatusterohke ja eriline ehtekollektsioon.

 

Pea oma jõulupidu Nigulistes! Jõulukuuske, muuseumiekskursiooni, orelimuusikat, väikeseid üllatusi ning mõnusat ja maitsvat koosviibimist pakub Niguliste muuseum koostöös Reval Caféga ⎼ ootame kollektiive ja sõpruskondi erilisele jõuluüritusele „Jõulupidu vanas Tallinnas”.

Jõuluaeg paneb kõige rohkem särama laste silmad! Ootame nii väikeseid kui ka suuri osa saama jõulumeeleolust. Esimese advendi pühapäeval on kõik oodatud vaatama Teoteatri vahvat jõuluetendust. Reval Caféga koostöös pakume eraldi ka laste jõulupeo paketti.

Niguliste muuseum kutsub kooli- ja lasteaialapsi osalema meie traditsioonilistes jõuluteemalistes muuseumitundides „Püha Nikolause legendid” ja „Inglid Niguliste kunstiteostel” ning uues tunnis „Miks me peame jõule ja tähistame lihavõtteid?”.

Jõuluajal rõõmustame kõiki Niguliste traditsiooniliste orelimuusika pooltundide ja kontsertidega. Jaanuari alguses toimub taas kord Tallinna Bachi-nimeline muusikafestival.

Ootame teid jõulurõõmust osa saama!

Niguliste muuseumi ja Reval Café jõulupakkumine „Jõulupidu vanas Tallinnas”

Niguliste muuseumi ja Reval Café pakkumine laste jõulupeoks

Jõuluteemalised muuseumitunnid koolidele ja lasteaedadele

Pühakutepäev Niguliste muuseumis

Nigulapäev Niguliste muuseumis