Jõulud Nigulistes

Tallinna vanalinna südames asuv Eesti Kunstimuuseumi filiaal Niguliste muuseum kutsub osa saama muinasjutulisest jõuluajast.

Jõulud Nigulistes on saanud ilusaks traditsiooniks ja talvise pühaderingi alguseks muuseumis. Jõuluaega alustame Niguliste jõulukuuse avamisega pühapäeval, 25. novembril. Dekoratsioonifirma Shishi loodud jõulupuu on Nigulistes juba kolmandat aastat. Sel korral on kuusk senisest pidulikum ja pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Niguliste muuseum ootab kõiki külalisi osa saama publikuprogrammidest ja jõuluüritustest. Pidulikkust ja pühademeeleolu loob väärikas keskaegne kirikuhoone uhkete kunstiteostega. Niguliste kirik on pühendatud pühale Nikolausele – laste kaitsepühakule ja jõuluvana algkujule. Juba keskajal kujunes detsembrikuisest nigulapäevast traditsiooniline lastele kingituste jagamise päev. Siiani toob mitmel pool jõuluajal kinke piiskopimantlis Nikolaus. Niguliste kiriku uhkel kappaltaril, mis on valminud Lübecki meistri Hermen Rode töökojas 15. sajandi lõpul, näeme lugusid armastatud pühaku elust.

   

Ootame külastajaid osalema uues publikuprogrammis „Jõulud Nigulistes. Kahe keskaegse meistriteose lood”. Neljal korral toimuv, muuseumispetsialistide juhitud eriekskursioon on mõeldud üksikkülastajatele, peredele ja väiksematele sõpruskondadele. Eriekskursioon tutvustab süvendatult kahe Lübecki meistri tuntumaid kunstiteoseid: Hermen Rode Niguliste peaaltari retaablit ja Bernt Notke maali „Surmatants”.

Pea oma jõulupidu Nigulistes! Jõulukuuske, muuseumiekskursiooni, orelimuusikat, väikeseid üllatusi ning mõnusat ja maitseküllast koosviibimist pakub Niguliste muuseum koostöös kohvikuga Maiasmokk. Ootame kollektiive ja sõpruskondi erilisele jõuluüritusele „Jõulupidu vanas Tallinnas”.

Jõuluaeg paneb kõige rohkem särama laste silmad! Ootame nii väikeseid kui ka suuri osa saama jõulumeeleolust. Esimese advendi pühapäeval on kõik oodatud vaatama Teoteatri vahvat jõuluetendust. Niguliste muuseum kutsub kooli- ja lasteaialapsi osalema meie traditsioonilistes jõuluteemalistes muuseumitundides „Püha Nikolause legendid” ja „Inglid Niguliste kunstiteostel”.

Jõuluajal rõõmustame kõiki Niguliste traditsiooniliste orelimuusika pooltundide ja kontsertidega. Jaanuari alguses toimub Tallinnas taas kord Bachi-nimeline muusikafestival.

Jõuluaeg ja -kuusk on Nigulistes 25. novembrist 2018 kuni 9. jaanuarini 2019.

Ootame teid jõulurõõmust osa saama!

Niguliste jõulukuuse avamine koostöös Shishiga

Niguliste jõulukuusk koostöös dekoratsioonifirmaga Shishi

Publikuprogramm „Jõulud Nigulistes. Eriekskursioon: Kahe keskaegse meistriteose lood

Jõulupakkumine koostöös kohvikuga Maiasmokk – „Jõulupidu vanas Tallinnas

Laste jõulupidu Nigulistes

Jõuluteemalised muuseumitunnid koolidele ja lasteaedadele

Teoteatri jõuluetendus

Jõuluehete töötuba koos teatrikunstnik Mae Kivilooga