fbpx

Otsing

Erivajadusega külastajale

Niguliste muuseum asub vanas kirikuhoones ja on koduks Eesti väärtuslikumale kesk- ja varauusaja kunstikogule. Väärtuslik kultuuripärand peab olema ligipääsetav ja igaühele avatud, mistõttu teeme omalt poolt kõik, et ka erivajadusega külastajal oleks muuseumis hea ja turvaline.
Grupikülastuseks on loodud eri muuseumitunnid, programmid või ekskursioonid.

Muuseumisse tuleku juhised leiate lehelt Kuidas tulla

Muuseumitunnid

Usume, et külastajal peab muuseumis olema hea ja turvaline. Niguliste muuseumi haridusprogrammides saavad osaleda liikumis-, nägemis-, kuulmis-, intellekti- ja liitpuudega lapsed, noored ja täiskasvanud. Kunst peab rõõmu pakkuma kõigile.

Muuseumitunnid

Liikumispuudega külastajale

Niguliste muuseumi ekspositsioonisaalid on ratastoolisõbralikud, muuseumisse saab vajadusel eraldi paigaldada kaldteed. Muuseumi kassaalal on invalift ja -tualett.
Ratastooliga liiklejal on üles torni sõitmiseks võimalik kasutada lifti. Liftiga pääseb kõigile kolmele korrusele, et nautida vaadet vanalinnale neljast ilmakaarest.
Invaparkijale on maja ees ette nähtud parkimiskoht, parkimine eelneval kokkuleppel muuseumiga.

Teie paremaks teenindamiseks palume enne külastust muuseumiga ühendust võtta.

Niguliste muuseum

Vaegnägijale

Muuseumi kassa- ja garderoobialal on vaegnägijatele mõeldud juhtteed. Ka invatualeti juurde suunab juhttee. Torni tsoonis on kombatav majaplaan ja Niguliste kiriku mudel.

Niguliste muuseumi tähtsama teose, Lübecki meistri Bernt Notke „Surmatantsu“ juures saab kuulata Soundcloudi platvormil teose kirjeldustõlget ning „Surmatantsu“ teksti nii eesti, inglise, vene, saksa kui ka alamsaksa keeles ehk originaalis. Selgitav silt on vaegnägijate punktkirjas.

Surmatantsu kirjeldustõlge Surmatantsu tekst viies keeles

Vaegnägija saab enne külastust kuulata ka Niguliste muuseumi taskuhäälingu eestikeelseid loenguid.

Taskuhääling

Vaegkuuljale ja kurdile

Niguliste muuseumis saate tellida viipekeelse giidi, kes korraldab ekskursioone muuseumi püsiekspositsioonis.
Olete oodatud muuseumitundides või ekskursioonidel osalema ka oma tõlgiga.