fbpx

Otsing

Taevale lähemal! Klaasliftiga Niguliste torni Püsinäitus

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Niguliste projekti eskiis. KOKO arhitektid
Püsinäitus
Teemaüritus

Taevale lähemal! Klaasliftiga Niguliste torni

Niguliste muuseumi ajalooline kirikutorn on avatud külastuseks – läbi nelja korruse kulgev lift viib 50 meetri kõrgusel asuvale taevakorrusele, kust avaneb ainulaadne vaade vanalinnale ja Tallinna lahele. Torni teisel korrusel on avatud kirikukellade ekspositsioon ja kolmas korrus on ajutiste näituste päralt.

Vaateplatvormidele ‒ kus tuul kunagi ei puhu ja külm ei näpista ‒ pääseb aastaringselt muuseumipiletiga. Klaasliftiga aeglaselt läbi erinevate korruste sõita ja muuseumi sisevaateid kogeda on omaette elamus. Torni arhitektuuri ja detailide põhjalikumaks avastamiseks saab korruste vahel liikuda taastatud ajaloolisest tornitrepist.

Ratastooli mahutav lift teeb tornikülastuse võimalikuks ka liikumisraskustega külastajatele. Vaegnägijate heaks on loodud juhtteed ning valminud kombatav majaplaan ja Niguliste kiriku makett.

Pildigalerii

Niguliste muuseum avati pärast aasta jagu kestnud mahukaid ehitustöid 11.03.2023. Lisaks põhjalikele renoveerimistöödele, klaaslifti paigaldusele ja torni erinevate korruste avamisele laienes näitusepind ka Väikeses kabelis, kus ajaloolistest koguduserõdudest inspireeritud galeriis eksponeeritakse muuseumi keskaegsete puuskulptuuride kogu.

Videogalerii torni renoveerimisest

Film Niguliste torni uuenemisest

Filmis räägivad Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakonna juhtivspetsialist Henry Kuningas, Niguliste muuseumi direktor Tarmo Saaret, KOKO arhitekt Liis Lindvere, tööde teostaja Tarrest LT OÜ juhatuse liige Ergo Lang ja Niguliste muuseumi kuraator-programmijuht Merike Kurisoo.

Vaata filmi Youtube’is

Idee: SA Eesti Kunstimuuseum
Arhitektuurne lahendus ja kujundus: KOKO arhitektid
Teostus: Tarrest LTD OÜ 

Püsiekspositsiooni meeskond: Tarmo Saaret, Merike Kurisoo, Kerttu Paljunõmm, Juhan Kilumets, Kujundajad: Villu Plink, Tuuli Aule ja Külli Kaats
Sisearhitekt: Liis Lindvere
Graafika ja lahendused vaegnägijatele: Priit Põldme
Niguliste kiriku taktiilne makett: Mikk Meelak  

Toetajad

Pressikajastused