fbpx

Otsing

Iseseisvalt avastamiseks

Loovtöö „Lillemotiividega memoriini kaardid“

Näitusest „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“ inspireeritud loovtöös näitab teatrikunstnik Mae Kivilo, kuidas teha lillemotiividega memoriini kaarte. Mõnusat meisterdamist ja mängimist!

Video Youtube’is

Niguliste muuseumi taskuhääling

Niguliste muuseumi taskuhääling koondab loenguid keskaja kunsti- ja kultuuriloost ning keskendub muuseumi tippteostele sellest ajast. Loengud on heaks materjaliks e-õppe läbiviimisel ja silmaringi laiendamisel. Kõik loengud on seotud ka viidetega pildilisele materjalile. Esimene sari on ajendatud näitusest „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“ ning on pühendatud jumalaemale. Kõik loengud kestavad 4–6 minutit ja on leitavad Soundcloudi platvormilt.

Taskuhääling

Teostega saab tutvuda ka Eesti Kunstimuuseumi digikogus.

Tallinna „Surmatantsu” audiogiid

Kuulsale Lübecki meistrile Bernt Notkele omistatud Tallinna „Surmatants” pärineb 15. sajandi lõpust ning on ainus tänaseni säilinud lõuendile maalitud keskaegne surmatantsumaal kogu maailmas. Tallinna „Surmatantsust” on alles vaid seitsme ja poole meetri pikkune algustükk, mis kujutab kolmeteistkümmet figuuri. Figuuride all on tekstlint, kuhu on maalitud alamsaksakeelne värssides dialoog Surma ja kujutatud tegelaste vahel. Audiogiidi abil on külastajatel võimalus kuulata originaalteksti viies keeles (eesti, vene, inglise, saksa, alam-saksa). Audiogiidid asuvad Antoniuse kabelis teose juures.

Lähiajal lisandub ka erivajadustega külastajatele ja vaegnägijatele mõeldud kirjeldustõlge.

Bernt Notke Surmatantsu maalil kujutatud dialoogi Surma ja teiste tegelaste vahel saab näitlejate esituses kuulata ka video vahendusel Youtube’is. Viies keeles on audiogiid kättesaadav Soundcloud’is.

Video

„Neitsi Maarja. Naine, ema, kuningannaˮ

Näituseraamat perele

Rikkalikult illustreeritud ja originaaljoonistustega tegevusraamat on mõeldud peredele ja lastele kaaslaseks rännakul Niguliste muuseumi püsiekspositsioonis ja neitsi Maarjale pühendatud näitusel. Raamatu peategelane, väike tüdruk Anni, õpib koos kunstiajaloolase Miriamiga tundma salapärast keskaja kunsti. Lisaks saab ta teada, miks on neitsi Maarja kõige austatum ja enim kujutatud naine kristlikus kunstis. Põnevad ülesanded ja kaunid pildid ärgitavad kaasa mõtlema, nuputama ja värvima. Raamatu on kirjutanud Mia Maria Rohumaa ja illustreerinud Mae Kivilo.

Raamat peredele kaasneb näitusega „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuningannaˮ Niguliste muuseumis (25.10.2019–26.04.2020).

Raamatu saab soetada Eesti Kunstimuuseumi e-poest.

„Mina, Milda ja meister Michelˮ

Juturaamat nuputamisülesannetega

Anti Saare kirjutatud ja Urmas Viigi illustreeritud raamat viib lapsed seiklema nii tänasesse päeva kui ka viiesaja aasta tagusesse aega, mil Michel Sittow elas, maalis ja mööda Euroopa kuningakodasid ringi rändas. Põneva loo ja mänguliste piltide abil tutvustatakse raamatus ka maalikunstis kasutusel olnud võtteid, vararenessansi ajastu eluolu ja kunstnikuks olemist kui ka laiemalt kunsti loomise ja uurimisega seotud teemasid. Juttu tuleb ka Niguliste muuseumist.

Lasteraamat kaasnes Kumu kunstimuuseumi näitusega „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondadesˮ (08.06.–16.09.2018).

Raamatu saab soetada Eesti Kunstimuuseumi e-poest.

„Seiklused ja sekeldused kunstigaˮ

Tegevusraamat lastele

Virgutav kunstivihik lastele sündis Eesti Kunstimuuseumi sajandaks sünnipäevaks. Sellest leiab ülesandeid, nuputamist, seiklusi ning sekeldusi paljude rohkem ja vähem tuntud kunstiteostega, sealhulgas Niguliste muuseumis asuvate töödega. Kunstivihik on heaks seltsiliseks mõnusal pärastlõunal, pikal teekonnal või vihmasel õhtul, aga kindlasti tasub tulla teoseid ka muuseumisse oma silmaga kaema.

Vihiku saab soetada Eesti Kunstimuuseumi e-poest.