Koorimuusika Nigulistes. The Fruit of Silence. Tuira kammerkoor (Soome) 20.10.2024 | 18.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
  • Perepilet: Niguliste muuseum
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
Tuira kammerkoor
Kontsert

Koorimuusika Nigulistes. The Fruit of Silence. Tuira kammerkoor (Soome)

Tuira kammerkoor
Dirigent: Satu Korpi
Solistid: Vuokko Annala, Liisa Simonen, Anna-Liina Holma, Ulla Savolainen ja Jorma Pulkkinen
Klaveril: Juhani Miettunen

Kavas: Jaakko Hulkkonen, Peteris Vasks, Arvo Pärt, Ola Gjeilo, Pekka Kostiainen, Jaakko Mäntyjärvi ja Satu Korpi.

Tuira Kammerkoori on juhatanud Pekka Mäntymaa (1969-1989), Leena Hyvönen (1989-1997), Risto Laitinen (1998-2022) ja Satu Korpi (2023-). Kammerkoorimuusika kõrval on Tuira Kammerkoor koostöös Oulu Sinfonia ja Kemi Linnaorkestriga esitanud arvukalt suuremahulisi koori- ja orkestriteoseid. Aastatel 1990-2010 abistas Tuira Kammerkoor pea igal aastal Oulu ooperit, 2018. aastal osales koos Kemi Linnaorkestriga Aulis Sallineni ooperis “Punainen viiva” ja 2020. aastal osales Oulu Teatri produtseeritud Beethoveni ooperis “Fidelio”.

Satu Korpi alustas Tuira Kammerkoori kunstilise juhina 2023. aasta aprillis. Ta on lõpetanud 1998. aastal Jokilaaksojen muusikakõrgkooli klassikalise klaveri erialal. Magistrikraadi sai ta 2004. aastal Oulu Ülikooli muusikapedagoogika osakonnas. Praegu õpetab ta muusikat Oulu Lütseumis ning ta on laulnud ka ise paljudes koorides ja ansamblites.

Sündmuse piletiga saab soovi korral enne kontserdi algust külastada ka muuseumi ekspositsiooni.