-
02.05.2025 | 11.20
Niguliste muuseumis alustab „Surmatantsust“ inspireeritud tantsusari „Elutantsud igavikule“
Koreograaf-lavastaja Teet Kase eestvedamisel algab Niguliste muuseumis sellest kevadest tantsusündmuste sari, mille käigus avavad tantsukunstnikud oma nägemust Lübecki meistri Bernt Notke töökojas 15. sajandi lõpul maalitud Tallinna surmatantsust ning mõtestavad tantsuliselt elu ajalikkust ja surmakultuuri.
Maria Solei Järvet ja Juulius Vaiksoo. Foto: Mia Tohver -
21.04.2025 | 10.35
Raamatuaasta suurnäitusel Niguliste muuseumis näeb reliikviaid Wanradti ja Koelli katekismusest „Kalevipojani“
Tänavu möödub 500 aastat eestikeelse raamatu sünnist. Raamatuaasta ühe tähtsündmusena avatakse Niguliste muuseumis reedel, 25. aprillil näitus „Eesti raamat 500. Reliikviad“, kus vaatajate ette tuuakse eesti raamatuloo kõige haruldasemad reliikviad ning antakse ülevaade kirjakultuuri ja trükiste arengust 16.‒19. sajandini.
Aabitsakuke metamorfoosid. Digikollaaž. Keskel: aabitsakukk. Riia trükikoda, 17. saj. Gottfried Wilhelm Leibnizi raamatukogu Hannoveris -
03.04.2025 | 09.46
Niguliste muuseumi ja Animakooli ükssarvikute animavõistluse raames valmis ligi 70 fantaasiarikast lühianimatsiooni
Niguliste muuseumi ja Animakooli (MTÜ Nukufilmi Lastestuudio) koostöös toimus sel kevadel näitusega „Ükssarvik võlumetsas“ seonduv animavõistlus “Ükssarviku maailm”. Kolmes vanusegrupis laekus kokku 68 animatsiooni ning žürii on nüüdseks välja valinud paljude suurepäraste tööde seast parimad.
Halliki Hiir. Jaht. Animakool. Juhendaja: Sondra Lampmann -
31.03.2025 | 15.08
Niguliste muuseumi kunsti ja muusikat ühendav uus kontserdisari algab Põhjala ballaadidega
Niguliste muuseum alustab 4. aprillil uut kontserdisarja „Kunst kõlab“. Koostöös Eesti saksofonisti ja helilooja Villu Veskiga kureeritud muusikaüritustel kõlavad koos kunst ja muusika. Sarja lätteks on Niguliste muuseumi keskaegse kunsti aarded ning näitusteprogramm.
Kontsertidel põimuvad näituste loodud maailmad eriilmeliste kõlapiltidega -
18.03.2025 | 13.30
Niguliste muuseumis alustab mais „Surmatantsust“ inspireeritud tantsusari „Elutantsud igavikule”
Teet Kase eestvedamisel algab Niguliste muuseumis tantsusündmuste sari, mille jooksul avavad erinevad tantsukunstnikud enda nägemust Bernt Notke töökojas 15. sajandi lõpul loodud Tallinna Surmatantsu-maalist. Sarja avasündmus toimub muuseumi Antoniuse kabelis 6. mail ja esimestes etendustes astuvad üles Maria Solei Järvet ja Juulius Vaiksoo.
Foto: Maria Solei Järvet „Surmatantsu“ taustal. Foto: Teet Kask -
17.02.2025 | 14.06
Eesti Kunstimuuseum kutsub koolivaheajal muuseumisse
Koolivaheajal kutsume nii suuri kui ka väikseid kunstisõpru uudistama uut näitust, osalema pereprogrammides ning iseseisvalt avastama Eesti Kunstimuusemi filiaale.
Niguliste ja Adamson-Ericu muuseum korraldavad taas linnalaagri. Fotomeenutus eelmisest laagrist -
05.02.2025 | 15.22
Niguliste muuseum ja Animakool korraldavad animavõistluse „Ükssarviku maailm“
Näituse „Ükssarvik võlumetsas“ raames toimuva õpilastööde konkursi käigus valmivad ükssarvikutest inspireeritud lühianimatsioonid. Et ükssarvikute maailm on tõeliselt lai, siis on ka osalejatel tööde loomiseks küllaltki avar teemadering ja fantaasial vaba voli.
Konkursi käigus valmivad ükssarvikutest inspireeritud lühianimatsioonid -
05.02.2025 | 13.36
Kersti Tiik pälvib Valgetähe IV klassi teenetemärgi
„Riiklik teenetemärk on tunnustus, mis on kõigiti ära teenitud. Kersti panust on tugevasti tunda muuseumi töös ja tegemistes. Aitäh, Kersti!“ ütles Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme.
Eesti Kunstimuuseumi arendusdirektor Kersti Tiik. Foto: Eesti Kunstimuuseum -
27.01.2025 | 15.58
Eesti Kunstimuuseumi kirjastuselt on ilmunud raamat saladuslike ükssarvikute ajaloost Eesti kunsti- ja kultuuriloos
Valdav osa raamatus esitletud haruldastest ajaloolistest teostest on vaataja ees esmakordselt. Seega saab seda trükist käsitleda kui Eesti kogude esimest ükssarvikute kataloogi ja käsiraamatut nende saladuslike olendite mõistmiseks.
Valdav osa raamatus esitletud haruldastest ajaloolistest teostest on vaataja ees esmakordselt. Foto: Helen Melesk -
01.01.2025 | 11.16
Eesti Kunstimuuseumi külastas mullu ligi 350 000 kunstisõpra
2024. aastal külastas Eesti Kunstimuuseumi filiaale, näitusi ja publikuprogramme 349 004 kunstihuvilist. Sealhulgas sai haridusprogrammidest osa üle 25 100 õpilase ja täiskasvanu.
Näitus „Ajalugu ja müstika“ Kumu suures saalis tõi esmakordselt Eesti publiku ette ülevaate Ladina-Ameerika kunstist. Foto: Karolin Köster
uudised
1
/
22
Järgmine