fbpx

Otsing

Euroopa tippsolistid IV. Ragnhild Hemsing ja Floridante barokkorkester 04.05.2024 | 19.00

Niguliste muuseum
Kontsert

Euroopa tippsolistid IV. Ragnhild Hemsing ja Floridante barokkorkester

Ragnhild Hemsing – Hardangeri viiul
Floridante barokkorkester

Floridante läbi hooaja kestva ja neljast kontserdist koonev sari “Euroopa tippsolistid” toob kokku Eesti tippsolistid ja nende sõbrad-lavapartnerid Euroopast. Sarja lõppkontserdiks maikuus on ansambel Floridante liikmed endale külla kutsunud Eesti publikule juba tuttava Norra Päritolu tippviiuldaja Ragnhild Hemsingi. Oma albumi RØTA eest Opus Classic Awardi pälvinud viiuldaja tuuritab intensiivselt terves Euroopas ja USAs nii kammermuusiku kui orkestrisolistina, Eestis on ta soleerinud nii ERSO kui Tallinna Kammerorkestri ees. Koos Floridante ja kontratenor Risto Joostiga on Ragnhild Eestis esitanud kava Bachi muusikast ning Eesti ja Norra rahvaviiside seadetest. Lisaks mitmetele modernorkestritele on ta koostööd teinud ja ajaloolistel pillidel mängivate kooslustega nagu L’arte del Mondo ja Barokkanerne.

Tallinnas toimuval kontserdil esitavad Ragnhild Hemsing ja Floridante maailma muusikaklassika ühte tippteost, A. Vivaldi “Aastaaegu”. Eriliseks teeb seekordse esituse asjaolu, et neid viiulile mõeldud kontserdid kõlavad Eestis esmakordselt Hardangeri viiulil, põimituna Norra rahvaviisidega!

Kontsert toimub ajal, mil muuseum ja ekspositsioon on külastajatele suletud. Sissepääs saali 30 minutit enne kontserdi algust.