fbpx

Otsing

Lastelaager „Kaheksa ühe hoobiga“ 24.10.2023 – 27.10.2023

Niguliste muuseum
Hind osalejale
100 €
100€ (ühe pere lastele 95€/laps)
(Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja vahendid, soe lõunasöök ja käibemaks. )
Puust ja punaseks koolipäev
Laager

Lastelaager „Kaheksa ühe hoobiga“

Kutsume taas kaheksa muuseumi ühisesse lastelaagrisse “Kaheksa ühe hoobiga!”. Laager toimub 24.-27. oktoobril 2023.
1.–3. klasside õpilastel on kevad- ja sügisvaheaegadel võimalus osaleda lastelaagris „Kaheksa ühe hoobiga”. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.
Laagrit korraldavad: Eesti Lastekirjanduse Keskus, Kiek in de Köki kindlustustemuuseum, Nukuteatrimuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Niguliste muuseum, Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone ja Kalamaja Muuseum.
Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas ühe kilomeetri raadiuses. Laager „Kaheksa ühe hoobiga” annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele on iga päev eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kümnel korral.

Lisainfo


+372 617 7661

Praktiline info:

  • Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunetakse igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagriplaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
  • Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
  • Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Igal laagripäeval veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
  • Lõunasöök: iga päev saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõni toiduaine vastunäidustatud, palume sellest registreerimisel märku anda.
  • Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul.
  • Hind: neli päeva kestva laagri hind on 100€, soodushind ühe pere lastele 95€/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja vahendid, soe lõunasöök ja käibemaks.
  • Vanusegrupp: 1., 2. ja 3. klassi õpilased. Registreerida on võimalik, kuni kohti jätkub. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

Tegevused muuseumides:

Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes.

Niguliste muuseum

Niguliste muuseumis otsime vanu ürikuid, mis juhatavad teed haruldaste keskaegsete kunstiteosteni. Jutustame lugusid pühakutest, luukeredest, lõvidest ja lohedest. Uurime, kuidas sattus Nigulistesse muumia ja otsime salapäraseid käike. Mängime ja meisterdame.

Eesti Ajaloomuuseum

Eesti Ajaloomuuseumi keskaegses Suurgildi hoones sukeldume kuningate maailma. Uurime, miks Eesti ei ole kuningriik ja kas Eestis on olnud üldse kuningaid. Vaatame, mis saladusi peidab endas maapind ja mida me sellest teada saame. Laagris on ka otsimismäng ning mõni üllatus.

Eesti Lastekirjanduse Keskus

Eesti Lastekirjanduse Keskuses räägime raamatutest ja otsime raamatuid. Mängime mänge, mõtleme lugusid välja, meisterdame, pikutame ning loeme ette.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime pille ja teeme teatrit, mängime ja meisterdame.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis saame näituseid uurides teada disaineri- ja tarbekunstniku ameti kohta. Lisaks käime uuel näitusel inspiratsiooni saamas, et peale seda muuseumi kunstiklassis meisterdada.

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis külastame salapäraseid maa-aluseid käike ning seejärel mängime põnevat otsimismängu, mille käigus saad seigelda kolmes vanas keskaegses kaitsetornis, lahendada krutskitega ülesandeid ja tutvuda hirmsate legendidega.

Nukuteatrimuuseum

Nukuteatrimuuseumis äratame ellu käpiknukud, lauanukud ning marionetid. Lisaks nukunäitleja ametile saame teada, mida teevad teatris näiteks lavastaja, kunstnik, helilooja ning butafoor. Päeva lõpuks valmib igal lapsel oma tehtud miniatuurne varjuteatri lava koos dekoratsioonide ja nukkudega.

Kalamaja muuseum

Liigume koos vanalinnast Tallinna ühte vanimasse ja suurimasse eeslinna Kalamajja ja tutvume mängulisel viisil, kuidas seal elati 50 ja 100 aastat tagasi. Et aga püsivast asustusest Kalamaja piirkonnas on teateid juba aastast 1374, siis mängime ka mõne päris vana mängu ja meisterdame. Põgusalt tuleb juttu ka kaladest, mida siitkandi inimesed merest püüdnud ja söönud on.