Keskaja Päevad. Ansambel Triskele. Lenda üle kurbtusest
Ansambel Triskele kava „Lenda üle kurbtusest“ keskendub 17. sajandi säravaima luteri kirikulaulude tekstiloojale Paul Gerhardt´i loomingule, mida Eesti vanemates lauluraamatutes esineb kõige enam. Algsed kirikulauluviisid on ajas muutunud kohati äratuntamatuks ning nendest on saanud nõtked ja kõnekad eesti rahvakoraalid.
Koosseis:
Tarmo Tabas – laul;
Heikki-Rein Veromann – laul, flöödid;
Toivo Sõmer – laul, lüüra, kandled, lauto;
Janno Mäe – laul, löökpillid, kellad, viola da gamba
Lisaks rahvakoraalidele on kavas ka kirikulaulud varasemast kihistusest, mis kujunesid 4.- 5. sajandil kokkupuutes erinevate rahvaste folklooriga ja olid tugevalt mõjutatud regiooni rahvalauludest.
Ansambel Triskele kombineerib oma kompositsioonides erinevaid laulustiile ja muusikariistu, mis esindavad nii eesti pärimusmuusikat (kandled, mandoola, torupillid, parmupill) kui ka Euroopa varajast muusikat (lauto, oud, flöödid, fiidel, raamtrumm, kellad).
Alates 1997. aastast on Triskele välja andnud seitse albumit; lisaks eesti rahvalauludele on ansambel saanud inspiratsiooni maailmamuusika rikkalikust pärandist ja Euroopa keskaja muusikast. 2017. aastal pälvis ansambel Triskele Eesti Kultuurkapitali muusikapreemia religioossete rahvamuusikatraditsioonide edasiandmise ja arendamise eest. Triskele muusikat on kasutatud ka näiteks filmis “Apteeker Melhior”.