fbpx

Otsing

Avaldatud 19.04.2024 | 13.19

Eesti Kunstimuuseum tutvustab Eesti kultuuripärandit kuues erinevas Euroopa keeles

""
Tuurid tutvustavad Eesti kunsti keskajast tänapäevani ja annavad põneva sissevaate Eesti kultuuriloosse. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Tallinna vanalinnas asuvate Eesti Kunstimuuseumi filiaalide eriprogramm „Eesti kunstist Euroopa keeltes“ tutvustab Eesti kultuuripärandit kuues erinevas Euroopa keeles.

Ekskursioonid toimuvad 9.–12. mail Niguliste ja Adamson-Ericu muuseumides inglise, rootsi, ungari, portugali, hispaania ja taani keeles ning neid viivad läbi kunstimuuseumi kuraatorid. Tuurid tutvustavad Eesti kunsti keskajast tänapäevani ja annavad põneva sissevaate Eesti kultuuriloosse.

Programm:
9. mai kell 16
Rootsikeelne tuur Niguliste muuseumis

10. mai kell 16
Ungarikeelne tuur Niguliste muuseumis

10. mai kell 17
Taanikeelne tuur Niguliste muuseumis

11. mai kell 13
Portugalikeelne tuur Adamson-Ericu muuseumis

11. mai kell 15
Ingliskeelne tuur Adamson-Ericu muuseumis

12. mai kell 15
Hispaaniakeelne tuur Adamson-Ericu muuseumis

„Tallinnas elab paljude eri rahvuste esindajaid. Soovime jagada eesti väärtusruumi siinsete muukeelsete elanike ja külalistega ning pakkuda neile nende oma emakeeles teadmisi Eesti kultuurist ning ajaloost,“ selgitas Eesti Kunstimuuseumi programmijuht-kuraator Karin Vicente.

Tallinna vanalinnas asub kaks eriilmelist kunstimuuseumi. Endises kirikuhoones paiknev Niguliste muuseum tutvustab keskaegset ja varauusaegset kirikukunsti. Ajaloolises linnakodaniku majas saab näha Eesti 20. sajandi kunstiklassiku Adamson-Ericu loomingut. Mõlemas muuseumis on võimalik näitustega tutvuda lisaks eesti keelele ka inglise keeles, kuid eriprogrammi ajal lisanduvad veel viis Euroopa keelt. Muuseume saab külastada ükshaaval või soodsa ühispiletiga.

Eriprogrammiga „Eesti kunstist Euroopa keeltes“ tähistab Eesti Kunstimuuseum Euroopa päeva. Tänavu 1. mail täitub Eestil 20 aastat Euroopa Liidu ja NATO liikmena.
Sissepääs muuseumipiletiga.

Lisainfot leiab Niguliste muuseumi ja Adamson-Ericu muuseumi kodulehekülgedelt.