fbpx

Otsing

Avaldatud 04.04.2023 | 11.18

Muuseumide lahtiolekuajad pühadeperioodil

""
Leonhard Lapin. Jänku suudlus. 1996. Litograafia, ofsettrükk. Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseumi filiaalid on suurel reedel suletud, kuid lihavõttenädala laupäeval ja pühapäeval oodatakse taas kunstihuvilisi kõiki filiaale ja näitusi külastama.

Neljapäeval, 6. aprillil on Kumu kunstimuuseum avatud kella 17-ni, teised filiaalid on avatud tavapäraselt kella 18-ni.

Laupäeval, 8. aprillil toimub Kumu kunstimuuseumi uue näituse „Futuromarennia. Ukraina ja avangard” avaprogramm, mille raames leiavad aset järgmised publikuüritused:

Kell 13–15 töötuba „Futu-mood“ noortele ja täiskasvanutele
Kell 14–16 drop-in-töötuba „Mängud tulevikuklotsidega“ lastele ja peredele
Kell 14 kuraatoriekskursioon näitusel, Ihor Oksametnõi, inglise keeles
Kell 15 kuraatoriekskursioon näitusel, Olha Melnõk, ukraina keeles
Kell 16 ekskursioon näitusel, Elnara Taidre, eesti keeles

Pühapäeval kell 12 ja 14 toimuvad Kumu perehommikud näitusel „teamLab. Hõljuvad õied igavikumeres“.

Niguliste muuseumis saab sõita uue klaasliftiga ja uudistada taevakorruselt ainulaadset vaadet nelja ilmakaarde – Tallinna linnale ja lahele. Ühtlasi avati hiljuti uuendusena Väikese kabeli teisel korrusel uus näitusepind ehk galerii. Igal laupäeval ja pühapäeval algusega kell 16 toimuvad Niguliste muuseumis traditsioonilised orelipooltunnid.

Kadrioru kunstimuuseumis saab nautida näitust „Värvide tants. Soome modernistlik kunst“. Näitusel on esindatud Soome 20. sajandi esimeste kümnendite otsijad ja mässajad: silmapaistvad maalikunstnikud Alvar Cawén, Väinö Kunnas, Jalmari Ruokokoski, Tyko Sallinen, Yrjö Ollila ja teised, kes poliitiliselt motiveeritud kunsti asemel soovisid väljendada kunstniku sisemist kogemust ja subjektiivseid loomingulisi valikuid.

Adamson-Ericu muuseumis hiljuti avatud näitusel „Puude taga on mets“ on eksponeeritud Leili Muuga, Enn Põldroosi, Olga Terri, Olav Marani ja teiste Eesti autorite metsa- ja loodusmaastikud koos 20. sajandi loomaskulptuuridega.

Mikkel muuseumis on aprilli lõpuni avatud näitus „Tagasitulek. Jakov Rubinšteini kunstikogu“. Mikkeli muuseumi näitusel on väljas Jakov Rubinšteini kogu see osa, mille päris tema lapselaps Tanya Rubinstein-Horowitz.

Üritustel osalemine muuseumipiletiga.