fbpx

Otsing

Avaldatud 03.11.2023 | 09.44

Niguliste arendus võitis Muinsuskaitseameti aastaauhinna kategoorias „Uus ajaloolises keskkonnas“

Niguliste muuseumi klaaslift. Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumi torni arendus pälvis Muinsuskaitseameti aastaauhindade konkursil võidu kategoorias „Uus ajaloolises keskkonnas“.

Niguliste muuseumi klaaslifti arhitektuurse lahenduse ja kujunduse autor oli KOKO arhitektid, sisekujundaja Liis Lindvere (KOKO) ja teostaja Tarrest LT OÜ. Läbi kolme korruse kulgev lift viib taevakorrusele, kust avaneb ainulaadne vaade nelja ilmakaarde, vanalinnale ja Tallinna lahele. Mahukate ehitustööde käigus valminud lift ja taevakorrus on Eestis ainulaadsed. Liftiga saavad torni tippu sõita kõik soovijad, kaasa arvatud erivajadustega inimesed. Torni arhitektuuri ja detailidega lähemalt tutvumiseks on külastajatel võimalus liikuda korruste vahel ka taastatud tornitreppi mööda. Ehitustööd tõid uusi tuuli ka Niguliste püsiväljapanekusse. Uuendusena avati Väikese kabeli teisel korrusel uus näitusepind ehk teise korruse galerii.

Eesti Kunstimuuseum võitis veel teisegi Muinsuskaitseameti aastaauhinna, kui aasta parimateks restauraatoriteks kuulutati Eesti Kunstimuuseumi konservaatorid Isabel Aaso-Zahradnikova ja Aleš Zahradnikov.

Muinsuskaitseamet annab igal aastal välja aastaauhindu, et tunnustada ja esile tõsta möödunud aasta silmapaistvamaid inimesi ja tähelepanuväärsemaid tegusid kultuuripärandi valdkonnas. Tänavusele avalikule konkursile esitati kokku 107 kandidaati üle Eesti, laureaadid kuulutati välja 2. novembril Tallinnas Lillepaviljonis toimunud tunnustussündmusel.