Hüvasti, ükssarvik! Näituse „Ükssarvik võlumetsas“ finissage
Käes on aeg saata koduteele näituse „Ükssarvik võlumetsas“ peategelased – muinasjutulised ükssarvikud. Näituse finissage ja lõpusündmused toimuvad reedest pühapäevani, 4.–6. aprillil 2025. Tule ja saada koos meiega ükssarvikud koduteele!
Reede, 4. aprill
kell 19 Põhjala ballaadid. Katrina Petersen (Fääri saared, Taani), Villu Veski (Eesti), jt
Kunsti ja muusikat siduva uue kontserdisarja „Kunst kõlab“ avakontserdil kõlavad Põhjamaade saagadest ja müütidest ning ükssarvikute unenäolistest võlumetsadest inspireeritud rootsi-, taani-, fääri-, norra- ja islandikeelsed ballaadid. Kontserdile eelneb kuraator Merike Kurisoo lühituur näitusel.
Laupäev, 5. aprill
Kell 12–16.30 Perepäev imeliste ükssarvikutega
Põneval lastele mõeldud ringkäigul tutvustatakse nende loomakeste salamaailma ja tähendusi. Koos uudistatakse erinevatest aegadest pärinevaid kunstiteoseid ja esemeid, pärast ringkäiku saab võluaias kogu perega mängida ja lõbutseda. Programmi vältel on võimalik valmistada omaenda ükssarvikusarve. Esitlemisele tulevad ka koostöös Animakooliga toimunud õpilaste animavõistluse “Ükssarviku maailm” lühianimatsioonid.
Kutsume perepäevale tulijad kandma midagi ükssarvikuteemalist, olgu see riideese, peakate, kaisuloom või midagi muud. Parimatele ükssarvikukostüümidele jagame ka auhindu!
Pühapäev, 6. aprill
Ütleme ükssarvikutele hüvasti.
Kell 13.30 Sävedaleni kiriku ansambel Vox Nostra Rootsist
Kell14 Merike Kurisoo viimane kuraatorituur
Kell 16 Orelipooltund
Kell 17 Vanamuusikaansambel Rondellus kontsert „Müstilised Jumala loomad“, mis on pühendatud keskaegsete bestiaariumite ehk loomaraamatute olenditele.
Kell 18 Hüvasti, ükssarvik! Näitus „Ükssarvik võlumetsas“ suletakse.
Koos Rootsi Ajaloomuuseumide ja Rootsi Kuningliku Relvakambri ning Eesti muuseumide ja erakogudega koostöös korraldatud näitus kutsub avastama salapärase ükssarviku tähendust läbi ajaloo ning kohtuma ükssarvikutega 16.–21. sajandi esemetel ja kunstiteostel. Varauusaegsed haruldased kuninglikud esemed Rootsi Kuninglikust Relvakambrist avavad tema kujutiste sümboolset tähendust ja kasutust ajal, kui Rootsi kuningad valitsesid Eesti- ja Liivimaad. Eesti kogudest pärit esmakordselt vaajate ette toodud teosed esitlevad meile ükssarviku siinset kohalolu ja tähtsust.
Eesti Kunstimuuseumi aastakaardiga osalemine tasuta.