fbpx

Otsing

Tasakaal! Projektkoor, kammernaiskoor Muusad, segakoor HUIK! 19.05.2024 | 18.00

Niguliste muuseum
Foto: Jaan Krivan
Kontsert

Tasakaal! Projektkoor, kammernaiskoor Muusad, segakoor HUIK!

Projektkoor, kammernaiskoor Muusad, segakoor HUIK!
Dirigent: Ode Pürg

Kava:

Arnold Schönberg. „Friede auf Erden“ op. 13
Christine Donkin. “Magnificat”
Frank Martin. Missa topeltkoorile

Kontserdikava “TASAKAAL!” toob kuulajani a cappella vokaalmuusika ühed nooblimad tähtteosed. Kava sisuline tuum on innustada tasakaalu leidmist meie ühises ruumis ning ka meis endis.

Conrad Ferdinand Meyeri tekstil põhinevas Arnold Schönbergi teoses “Friede auf Erden” öeldakse, et meie maailmaga käib alati kaasas piisaval määral süngust – ka olevik ei ole erand. Püsima jääb aga rahulootus ja unistus ideaalsest maailmast, mille üheks allikaks on tasakaal meis endis ning seeläbi ka tasakaal meie ümber.

Kuigi helikeeleliselt võiks kolme kontserdil kõlavat teost teineteisele isegi vastandada, siis tasakaalu leidmisel võib just kontrast osutuda teenäitajaks.

2024. aastal möödub 50 aastat Frank Martini surmast ja 150 aastat Arnold Schönbergi sünnist.

Ode Pürg (1999) alustas kooridirigeerimise õpinguid 2014. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis (õp Ingrid Kõrvits). Praegu jätkab ta sama eriala magistriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA) (prof T. Kapten; eelnevad õppejõud: prof T. Kaljuste, K. Mänd). Varasemalt on ta ühe semestri õppinud ka Veneetsia Benedetto Marcello nim. konservatooriumis (Erasmus programm; prof Lorenzo Donati). Lisaks, on Ode end täiendanud mitmel rahvusvahelisel meistrikursusel mainekate meistrite käe all (dr Zoltan Pad, Paavo Järvi, prof Lorenzo Donati ja prof Georg Grün).

Ode Pürg tegutseb kahe koori peadirigendina. Alates 2022. aastast on ta segakoori HUIK! dirigent ja 2019. aasta sügisest Kammernaiskoor MUUSAD-e dirigent ja asutaja (koostöös Tiina Mee ja Musamari Koorikooliga). Oma senisest muusikalisest tegevusest peab ta oluliseimaks 2022. aasta aprillis toimunud Antonín Dvořáki “Stabat materi” ettekannet , kus Pürg oli oratooriumikoori koormeister ning Kammernaiskoor MUUSAD osa koorist (korraldaja Eesti Kontsert) ja Segakoori HUIK! ning Eesti Löökpillikvarteti ühiskontserti “Koshinski ja Jürjendal” (koostöös EMTA festivaliga “müriaadFest”). Peale selle on Ode oma lühikese peadirigendi töö aja jooksul osalenud neljal erineval rahvusvahelisel koorikonkursil (“Ave Verum” (Austria), Baltic Sea Choir Competition (Läti), “Tallinna 2023” ja Cork International Choral Festival (Iirimaa)), kust on kahe koori ning erinevate kategooriate peale kokku koju toodud 6 auhinnalist kohta ja 3 eripreemiat.

Lisaks tegeleb ta vabal ajal erinevate koori seadete kirjutamisega. Heliloomingu vallas on tema juhendajateks olnud prof Tõnu Kõrvits (Valikaine: EMTA) ja prof Lorenzo Donati (Valikaine: Veneetsia). Ode Pürg on pälvinud Eesti kooriühingu noore dirigendi preemia (2022). Ta on ka üks järgmise üldlaulupeo (2025) naiskoori liigi dirigentidest. Varasemalt on Odet tunnustatud Gustav Ernesaksa ja Tõnu Kaljuste õppestipendiumitega.

Korraldaja: EMTA kontserdi- ja etenduskeskus koostöös Niguliste muuseumiga

Sündmuse piletiga saab soovi korral enne kontserdi algust külastada ka muuseumi ekspositsiooni.