fbpx

Otsing

Jõulud Nigulistes 03.12.2023 – 07.01.2024

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Tallinna Niguliste kiriku peaaltari retaabel. Detail. Lübecki meistri Hermen Rode töökoda. 1478–1481. Eesti Kunstimuuseum
Pereüritus
Teemaüritus

Jõulud Nigulistes

Tallinna vanalinna südames asuv Niguliste muuseum kutsub juba seitsmendat korda osa saama muinasjutulisest jõuluajast ja vaatama imelist jõulukuuske.

Jõulud Nigulistes on saanud pikisilmi oodatud traditsiooniks ja talvise pühaderingi alguseks muuseumis. Advendiaja tähistamiseks ehib sisekujundusettevõte Shishi taas muuseumi jõulukuuse, kuid sel aastal on jõuluootuses Niguliste teistsugune. Märtsis taasavatud Niguliste muuseum seob keskaja tänapäevaga – esmakordselt on külastajatele avatud kirikutorn, mille klaaslift viib taevakorrusele, kust avaneb imeline vaade jõulusäras Tallinna vanalinnale.

Jõuluaeg kestab Niguliste muuseumis 3. detsembrist 2023 kuni 7. jaanuarini 2024 ning muuseum ootab kõiki külalisi osa saama publikuprogrammist ja jõuluüritustest.

Jõuluaega alustame Niguliste jõulukuuse avamisega esimesel advendil, 3. detsembril. Dekoratiiv- ja sisekujundustoodetega tuntust kogunud ettevõte Shishi kaunistab Niguliste jõulupuu juba seitsmendat korda. Nagu on tavaks saanud, jääb jõulukuuse teema kuni avamiseni üllatuseks.

Sel aastal on jõuluaja peategelane Niguliste kiriku peaaltari retaabel, mis on loodud Lübecki meistri Hermen Rode töökojas 1481. aastal ja jutustab meile püha Nikolause loo. Ootame külastajaid osalema eriekskursioonidel, mis on pühendatud sellele erilisele keskaegsele teosele. Kahel korral toimuv jõuluekskursioon (4. ja 21. detsembril) on mõeldud üksikkülastajatele, peredele ja väiksematele sõpruskondadele ning leiab aset õhtusel ajal, mil muuseum on tavakülastajatele suletud.

Muuseumi traditsiooniline jõuluehete valmistamise töötuba toimub teisel advendil, 10. detsembril.

Lisaks kutsub muuseum kooli- ja lasteaialapsi osalema iga-aastases jõuluteemalises muuseumitunnis „Püha Nikolause legendid“. Muuseumitunnid toimuvad ettetellimisel.
Niguliste traditsiooniliste orelipooltundide kõrval rõõmustame jõuluajal kõiki kontsertidega. Uut aastat alustame Niguliste orelinädalaga.

Ootame teid imelisest jõuluajast osa saama!